foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub SportowyMiejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy "Kwisa" Lubań tworzą ludzie w różnym wieku, których łączy wspólna pasja: rower. Jesteśmy ludźmi, których świat kręci się na dwóch kołach!

 
Klub nasz funkcjonuje jako stowarzyszenie kultury fizycznej, którego podstawowymi statutowymi celami są:

 
- Upowszechnianie sportu i aktywnego trybu życia w lokalnym środowisku,

- Organizowanie imprez masowych o charakterze sportowym, turystycznym i rekreacyjnym

- Inicjowanie i organizowanie form aktywnego wypoczynku, a także zagospodarowywanie wolnego czasu pozaszkolnego dzieci i młodzieży

 

Wierzymy, że krzewiąc kulturę fizyczną wśród lokalnej społeczności,  zapobiegamy patologiom społecznym oraz działamy na rzecz ochrony i promocji zdrowia. Staramy się też dbać o wysoki poziom moralny, kulturalny i patriotyczny naszych członków.

 

Trochę historii
 

Miejsko- Gminny Ludowy Klub Sportowy "Kwisa" Lubań został założony w 1983 r. przez grupę lokalnych działaczy sportowych. Tradycje kolarskie naszego miasta sięgają jednak znacznie głębiej. Już  1979 roku rozpoczęto starania o założenie i rejestracje klubu. Udało się to dopiero w 1983 roku, kiedy to sekcja kolarska została powołana przy istniejącym już wcześniej klubie. W tym czasie w "Kwisie" funkcjonowały grupy piłkarska i strzelecka, a w późniejszym okresie również tenisa stołowego. W czasach swojej świetności, które przypadły na drugą połowę lat 80- tych XX wieku w klubie zrzeszonych było ponad stu członków.

Okres po transformacji ustrojowej był dość ciężki dla klubu. Kłopoty ze zdobyciem środków finansowych spowolniły rozwój klubu. Nie znaczy to jednak, że kolarstwo znikło ze sportowej mapy Lubania. Dzięki wysiłkom grupki pasjonatów, sekcja nadal była utrzymywana. Ćwiczyło w niej wówczas od kilku do kilkunastu zawodników. Ponowny rozwój zawdzięczamy uporowi i pracy, a także wzrostowi popularności kolarstwa jako dyscypliny sportu, ale też jako formy aktywnego wypoczynku. Przez lata osiągnęliśmy wiele sukcesów sportowych. Nasi zawodnicy i wychowankowie sięgali po najwyższe laury z medalami Mistrzostw Polski i Pucharu Polski włącznie. Zajmowaliśmy miejsca na podium w klasyfikacji generalnej masowych imprez rowerowych. Nasi wychowankowie ustanawiali kolejne rekordy Polski.

 

Dlaczego kolarstwo ?

 
Kolarstwo to sport dla wszystkich w każdym wymiarze, formie, wieku i liczebności. Kolarstwo, to piękno sportowej rywalizacji, przyjemność i poczucie wolności, jaką daje jazda na rowerze. Kolarstwo można uprawiać na różne sposoby: jako formę turystyki, rekreacji i w końcu sportu. W ostatnich latach dzięki gwałtownemu rozwojowi dyscyplina ta trafia do coraz szerszych grup społecznych. Kolarstwo, to zastrzyk adrenaliny, napędzający aktywność ludzką w innych pozasportowych dziedzinach życia. Jazda na rowerze to także, a może przede wszystkim wspaniała forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że coraz więcej osób wsiada na rower lub utożsamia się z tą formą ruchu. Dziś jazda na rowerze, to nie obciach, to synonim mody i współczesności. Od roweru nie stronią znane osobistości  świata polityki, kultury i biznesu.

A co z kłopotami komunikacyjnymi? Co z cenami paliw? Nie marnuj życia na stanie w korkach! Nie trać ciężko zarobionych pieniędzy. Rowerem po zatłoczonym mieście , gdzie coraz trudniej o miejsce do zaparkowania, jeździ się szybciej i sprawniej. Pamiętaj, że od rowerzystów nikt nie pobiera opłat parkingowych, a ostatnie zmiany w przepisach ruchu drogowego sprawiły, że na naszych drogach jest coraz bezpieczniej!

W obecnych bardzo skomercjalizowanych czasach kolarstwo, to wspaniała forma promocji i reklamy. Dzięki kolarstwu logotyp i nazwa sponsora (firmy, produktu) skutecznie dociera nie tylko do grup bezpośrednich kibiców sportowych, ale również do milionów jeżdżących kiedyś, czy obecnie na rowerze. Miliony użytkowników dróg i przechodniów zwracają uwagę na kolarzy jadących w kolorowych, modnych strojach zawierających reklamę ich sponsorów. W kolarstwie często już samo ukończenie wyścigu spotyka się z przychylnym odbiorem, rozbudza pozytywne emocje, a firmy sponsorujące bardzo często postrzega się jako prospołeczne i proekologiczne. Reklama sportowa budzi wśród odbiorców zdecydowanie pozytywne emocje. Ty także możesz zaprezentować swoją firmę jako ta, która otwarta jest na profesjonalną obsługę licznej i różnorodnej grupy odbiorców! Za naszym pośrednictwem dostarczysz swoim klientom niezapomnianych wrażeń. Dzięki nam możesz wykreować jasny przekaz: sport, to zdrowie, sport, to zespół, sport, to sukces, walka i dążenie do celu w myśl  zasady "fair paly". Dzięki nam odróżnisz się od konkurencji, zwrócisz uwagę na własne produkty. Dzięki nam zaistniejesz w mediach znacznie lepiej, niż w przypadku tradycyjnych działań reklamowych! Nie zwlekaj! Zasługujesz na to, by Twoja firma była lepiej postrzegana!

 

Dla kogo?
 

Nie ma znaczenie ile masz lat. Nie ma znaczenia jaką formę kolarstwa preferujesz. Wśród nas są miłośnicy MTB, szosy, cyclocross-u, czy toru. Uprawiasz nowe odmiany kolarstwa? Jesteś pasjonatem BMX, FR, czy DH przyjdź i opowiedz nam o tym. Zaraź innych swoją pasją! A może preferujesz spokojne wycieczki, w czasie których odkrywasz coraz to nowe atrakcje turystyczne. Chętnie wybierzemy się z tobą! Już nie musisz jeździć w samotności!

Poszukujesz wiadomości z zakresu treningu kolarskiego, startujesz w amatorskich wyścigach i maratonach kolarskich? W naszym klubie czekają na Ciebie licencjonowani instruktorzy kolarstwa, którzy w profesjonalny sposób pomogą Ci przygotować się do kolejnych startów. Podzielimy się z Tobą fachową wiedzą z zakresu teorii treningu kolarskiego i diety. Oferujemy doradztwo w zakresie doboru i eksploatacji sprzętu kolarskiego, a także specjalistycznej odzieży rowerowej. Współpracujemy z profesjonalnymi firmami zajmującymi się produkcją, handlem i serwisem rowerów, osprzętu, odzieży i innych elementów zaplecza rowerowego.

Organizujemy i zabezpieczamy pod względem formalnym i logistycznym wyjazdy na amatorskie i profesjonalne zawody kolarskie w Polsce i za granicą. Urządzamy rajdy i wycieczki krajoznawcze, w czasie których w miłym towarzystwie spędzisz wolny czas.

Jeśli rower, to Twoja pasja, nie zastanawiaj się i dołącz do nas!

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

countur


GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 
 
 
 
 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów