foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W ostatnią niedzielę września  „Jesiennym Rajdem Rowerowym”  Kwisa Lubań  oficjalnie zakończyła sezon rowerowy 2018. W rajdzie uczestniczyło 120 osób  z terenu miasta i gminy Lubań oraz m.in. z Bolesławca, Lwówka Śląskiego,  Zgorzelca czy też odległego  Jagodzina.  Uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda  oraz odpowiednia ciepłota powietrza.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy,  jedna wybrała dłuższą trasę druga  krótszą. Krótszą trasę wybrały dzieci z rodzicami.  Dłuższa trasa  wiodła z Lubania przez Uniegoszcz ul. Dolną w kierunku Nawojowa  Śląskiego  i  przez czerwoną kładkę do Nawojowa Łużyckiego (przy świetlicy) w kierunku kościoła. Stamtąd dalej przez las do Henrykowa Lubańskiego w kierunku najstarszego drzewa w Polsce  (cisa henrykowskiego).  Druga grupa w Nawojowie Śląskim skierowała się na most  na rzece Kwisie  i przez  Radogoszcz (kolonią) udała się do Henrykowa Lubańskiego. Obie grupy spotkały się   przy cisie henrykowskim, skąd razem  wyruszyli  przez las do Pisarzowic  w kierunku chatki myśliwskiej  na wspólna biesiadę. To była wspaniała uczta przy ognisku, smak i aromat pieczonej kiełbaski, miła atmosfera na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników rajdu.

Na trasie nie obyło się bez niespodzianek. Uczestnicy zmierzyli się z ogromną kałużą czy też przenoszeniem rowerów przez tory kolejowe (po ostatniej naprawie torów PKP zapomniało o przejeździe kolejowym ).
Dziękujemy wszystkim, którzy bez względu na wiek czy posiadane umiejętności wzięli udział w oficjalnym zakończeniu sezonu rowerowego Kwisy Lubań. Jako organizatorzy staramy się reagować na szybko rosnący trend aktywnego spędzania czasu wolnego wprowadzając nową jakość, tworząc zróżnicowane trasy powiązane z unikatową naturą naszego regionu…

Galeria zdjęć

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

>

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów