foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W ubiegłą niedzielę 24 czerwca  odbył się Wyścig MTB Pod Górę o Puchar  św. Anny z Proszówki, w ramach którego odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy startowali z Gryfowa Śląskiego  w kierunku wzgórza św. Anny w Proszówce. Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania dystans  11,5 km. Nasi młodzicy i juniorzy młodsi spisali się rewelacyjnie, chociaż na co dzień trenują kolarstwo szosowe, tutaj też sobie doskonale poradzili. Młodziczka Angelika Janiszek w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce, a jej brat Bartek w kategorii junior młodszy również znakomite II miejsce, tym samym zdobyli  tytuły wicemistrzów województwa dolnośląskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że oboje startowali na rowerach  o konstrukcji stalowej  i kołach 26 calowych z  tradycyjnymi  pedałami, które dla tej konkurencji są już rowerami zabytkowymi.

Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy, młodzik Szymon Kukułka i junior młodszy Robert Kendzia, którzy otarli się o podium zajmując najgorsze dla zawodnika  czwarte miejsce, każdy w swojej kategorii wiekowej. W wyścigu startował  też Kacper Bakan, który uplasował się na 7 miejscu w kategorii młodzik.