foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

Najważniejszy cel został osiągnięty. W sobotę 20 maja  odbył się sztandarowy Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci i wyścig MTB edycja druga. Uznajemy to wydarzenie za sukces organizatorów, a w szczególności zarządu  M-GLKS  „Kwisa” Lubań. Sprzyjająca  pogoda i miejsce mety międzynarodowego wyścigu kl. 2.2 UCI  Bałtyk-Karkonosze, gdzie zlokalizowane było miasteczko zawodów MTB i całego przekroju wiekowego dzieci niezorganizowanych w klubach, zgromadziły dużo zawodników i kibiców. Na starcie zawodów dla dzieci stanęła ponad setka najmłodszych zawodników  z Lubania i okolicznych miejscowości. Dzieci, w zależności od kategorii wiekowej, ścigały się na różnych dystansach po ulicach w centrum Lubania. Najkrótszy do pokonania, bo tylko  100 m odcinek, miały dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej do 4 lat. Starsze  pokonywały dystans od 600 do 2400 m. Radość, uśmiech i duma  naszych milusińskich to nie zapomniany widok.

Prawie 90 zawodników  z południowo-zachodniej części kraju stanęło na starcie zawodów MTB.  Świetne warunki do ścigania sprawiły, że zawodnicy pokonywali swoje dystanse w o wiele krótszych czasach niż organizatorzy przewidywali. Trasa wiodła po Lubańskim Wielkim Lesie. Była optymalna i urozmaicona. 100 procentowa do warunków MTB sucha, a więc szybka. Podziwialiśmy czasy jakie osiągali zwycięzcy.

Wielu mieszkańców Lubania mogło zobaczyć tak dużą imprezę z bliska. Cieszymy się, że kolarstwo na ziemi Łużyckiej rozwija się, a liczba uczestników z roku na rok znacznie wzrasta. Organizatorzy spisali się i nie zwalniają tempa w organizowaniu kolejnego III Lubańskiego Wyścigu Rowerowego dla Dzieci i Wyścigu MTB 2018. Zarząd klubu podejmie starania o wpisanie  wyścigu MTB do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego, na który może uda się zaprosić znaną w świecie kolarskim postać i zaprosić do rywalizacji kolarzy z przygranicznych landów Niemiec i Czech.

Organizatorzy dziękują  wszystkim, którzy wsparli i służyli swoją pomocą  w  organizacji  „ II Lubańskiego Wyścigu Rowerowego dla Dzieci” i „II Lubańskiego Wyścigu MTB”.

Wyniki

Zdjęcia - wyścig MTB

Zdjęcia - wyścig dla dzieci

Zdjęcia - MTB

 

SPONSORZY:

 

PARTNERZY:

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

>

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów