foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W miniony weekend zawodnicy Kwisy wzięli udział  zarówno w imprezach MTB w Cybince oraz Zielonej Górze jak również w półmaratonie w Legnicy. Nie obyło się bez podium.

Podczas zwodów w Cybince znakomicie wypadł Szymon Pietrasiewicz. Szymon w wyścigu na 10 km na około dwustu startujących zajął 4 miejsce w Open oraz 1 w kategorii wiekowej.

W Zielonej Górze Wyścig o Puchar Prezydenta Zielonej Góry rozpoczął sezon MTB w Polsce. Dla juniorów i juniorek młodszych była to jednocześnie pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Nasi zawodnicy po raz pierwszy startowali w konkurencji MTB XC na jednej z najtrudniejszych tras w Polsce. W zawodach Szymon Pietrasiewicz zajął 44 miejsce a Konrad Gut pomimo groźnego upadku 50 miejsce.

Biegaczy z kolei  nie wystraszył deszcz i wybrali półmaraton w Legnicy  ,,1241 Bitwy Pod Legnicą” w którym pobiegło prawie 700 osób . Bieg na 21 km ukończyli z czasami: