foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W dniach 05-06 marca br. w Jeleniej Górze odbyły się pierwsze w tym roku dwudniowe zawody kolarskie „Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym o   Puchar  Piastów  Śląskich” w których zawodnicy Kwisy pokazali dobrą formę .

Kolarze startowali  w kategoriach: dzieci 11-12 lat, młodzik , junior młodszy  i junior.  W  pierwszym  dniu zawodów najwyżej uplasowała się nasza najmłodsza zawodniczka Angelika Janiszek, zajmując  II  miejsce w kategorii dzieci 11-12 lat, dalej bo III miejsce w kategorii junior zdobył Szymon Liczner , tym samym zdobywając tytuł II wicemistrza Dolnego Śląska. Pozostali zawodnicy Kwisy Lubań: Konrad Zwoliński, Kamil Majer, Bartłomiej Janiszek, Konrad Gut i Szymon Pietrasiewicz zajęli dalsze pozycje. W niedzielę, drugiego dnia zawodów, Andżelika Janiszek zajęła I miejsce , a Bartek Janiszek III miejsce. Warto dodać, że był to debiut Angeliki i Bartka w zawodach kolarskich. Po dwóch dniach zmagań, w klasyfikacji generalnej Andżelika Janiszek stanęła na najwyższym stopniu  podium w  kategorii wiekowej dzieci 11-12 lat , natomiast Bartek Janiszek w kategorii młodzik zajął III miejsce.