foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

Kolejny sezon kolarski zbliża się wielkimi krokami, warto więc podsumować ubiegły sezon który był dla kolarzy udany.

Kolarze „Kwisy” Lubań w 2015 r. czynnie uczestniczyli w wyścigach kolarskich, wchodzących w skład krajowego i wojewódzkiego systemu rywalizacji sportowej.

Od lutego do października 2015 r. zawodnicy M-GLKS „Kwisa” Lubań wystartowali łącznie w ponad 50 wyścigach kolarskich, w tym:

2 x w zawodach przełajowych –

28 x w wyścigach kolarskich na szosie:

--- jazda indywidualna na czas 11 x

--- kryterium 3 x

--- wyścig ze startu wspólnego 12 x

21 x w wyścigach MTB.

Zawodnicy kategorii junior młodszy i junior startowali w wyścigach szosowych rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Zawody z serii Pucharu Polski dla zawodników w kategorii junior młodszy stanowiły eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w kolarstwie szosowym. Eliminacje, w których udział wzięli zawodnicy Kwisy Lubań, odbyły się w Gostyniu, Strzelcach Krajeńskich, Koziegłowach, Turawie i Tarnowie Podgórnym. Ogromnym sukcesem juniorów młodszych Szymona Licznera i Kacpra Górskiego było zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Finał OOM odbył się w Koziegłowach w dniach 9-11.07.2015 r.

W zawodach rangi Mistrzostw Polski zawodnicy startowali w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Przesieka-Podgórzyn. Wyścig ukończył tylko Szymon Liczner plasując się na 83 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

W ostatnią niedzielę czerwca odbył się wyścig MTB pod Górę św. Anny Gryfów Śląski – Proszówka rangi Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w jeździe indywidualnej na czas. Mistrzostwo zdobył Adam Kowalów w kategorii wiekowej M3, a wicemistrzostwo Szymon Liczner w kategorii wiekowej junior młodszy.

W finale Pucharu Polski, który odbył się we wrześniu w Siedlcach, Szymon Liczner uplasował się na 41 miejscu w jeździe indywidualnej na czas i 26 w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodnicy Kwisy startują także w wyścigach MTB. Biorą udział w zawodach serii Bike Maraton i Kaczmarek Electric MTB.

W klasyfikacji generalnej Bike Maratonu czterech zawodników Kwisy uplasowało się w pierwszej dwudziestce, przy udziale około 800 osób. Najwyższą pozycję wśród zawodników Kwisy zajął Szymon Pietrasiewicz w kategorii MM, zajmując 4 miejsce, w kategorii M3 Krzysztof Dubieniecki zajmując 8 miejsce, Rafał Klapetek zajmując 10 miejsce i Filip Jasiński zajmując 12 miejsce . W klasyfikacji generalnej Kaczmarek Electric Szymon Pietrasiewicz również zajął wysoka pozycje, zajmując 2 miejsce. Do tego zawodnicy MTB zajmowali wysokie miejsca w innych zawodach mniejszej rangi.

Podsumowując, sezon kolarski 2015 zawodników M-GLKS „Kwisa” Lubań można uznać za udany. Główny cel został osiągnięty:

- zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w kolarstwie szosowym,

- zdobycie mistrzostwa i wicemistrzostwa MTB Województwa Dolnośląskiego w jeździe indywidualnej na czas pod górę,

- zdobycie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym dla mastersów.

Ponadto należy wspomnieć, że jeden z zawodników reprezentuje barwy klubu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy.