foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W sobotę 22 sierpnia , w Myślenicach koło Krakowa została rozegrana kolejna już VII edycja zawodów z cyklu Bike Maraton 2015. Na zawody w Małopolskę wybrało się tylko dwóch zawodników Kwisy - Filip Jasiński i Krzysiek Dubieniecki którzy uzyskali świetne wyniki .

Na starcie zameldowało się ponad 800 kolarzy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 19 km i 750 m przewyższenia.  Trasa w większości biegła pod górę, w początkowych kilometrach również w sporym nachyleniu a ciężka do jazdy nawierzchnia sprawiała zawodnikom dodatkowe trudności . Nie przeszkodziło to jednak Filipowi i Krzyśkowi w ukończeniu wyścigu ze świetnym czasem. Filip z czasem 49,25 min. zajął 15 miejsce w kategorii M-3 , Krzysiek z czasem 49,47 min. zajął 18 miejsce w kategorii M-3. Obecnie w klasyfikacji Generalnej Bike Maraton w kategorii M3 na 496 sklasyfikowanych zawodników  Filip zajmuje 8 miejsce a Krzysiek zajmuje 15 miejsce. Pozostali zawodnicy również posiadają dobre miejsca. Do końca sezonu Bike Maraton przed zawodnikami pozostały jeszcze dwie edycje zawodów. Najbliższa we wrześniu w Polanicy Zdrój i zakończenie w październiku w  Świeradowie Zdroju.

zdjęcia : Elżbieta Cirocka / Kasia Lorenc