foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

Ostatnie dni przyniosły nad Polskę falę upałów. Pogoda zdecydowanie sprzyja miłośnikom dwóch kółek. Długie dni, krótkie, ciepłe noce pozwalają nabijać setki kilometrów. Najważniejsze podczas takich wypraw jest nawodnienie organizmu.

Jeżeli planujemy upalną wycieczkę z wyprzedzeniem, pijmy dużo wody już poprzedzającego dnia. Ograniczeń nie ma – w ekstremalnie wysokich temperaturach wypocimy każdą ilość wody, pozbywając się przy okazji zbędnych toksyn z organizmu. Dobrze nawodniony organizm będzie wydajniej służył nam w dniu wycieczki.

Przyjmowanie płynów musi być kontynuowane w dniu jazdy. Pijmy raczej czystą wodę – wszelkie słodzone i gazowane napoje zdecydowanie obniżą naszą formę, zwiększając w dodatku potliwość i wzmagając pragnienie.

Podczas jazdy należy uzupełniać płyny wg. potrzeb, jednakże nie rzadziej i nie mniej niż 0,5 litra na pół godziny jazdy. Nie dopuszczajmy do sytuacji, kiedy organizm domaga się płynów – wyprzedzajmy potrzebę, pijmy niejako na zapas, dzięki czemu unikniemy nagłego spadku wydajności spowodowanego pragnieniem.

Jeżeli mamy w planie pokonanie znacznej ilości kilometrów, możemy co jakiś czas napić się napoju izotonicznego (nie mylić z energetycznym!), w celu uzupełnienia poziomu minerałów i elektrolitów w organizmie, ale absolutną podstawę musi stanowić woda.

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

>

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów