foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W niedzielę 28 czerwca ponad trzysta osób postanowiło spróbować swoich sił w podjeździe rowerem na jedną z gór w Karkonoszach – Szrenicę, podczas I edycji zawodów ,,Rowerem Na Szrenicę,, które zostały zorganizowane przez Rotary Club Karpacz-Karkonosze . Pełen dochód z imprezy został przeznaczony na pomoc potrzebującym i biednym dzieciom. Wśród startujących byli zawodnicy Kwisy Lubań w składzie Arek Rutkowski oraz Bartosz Stankiewicz.

Pomimo zapowiadającej się złej pogody oraz porannych opadów deszczu pogoda była łaskawa i z za chmur wyszło słońce. Niestety trasa po opadach deszczu pozostała mokra i zalegało na niej błoto, nachylenie trasy również w niektórych miejscach przekraczało 30%  .
Zawodnicy Kwisy Lubań ukończyli 21 kilometrowy dystans na następujących miejscach - Arek Rutkowski miejsce Open 135, Bartosz Stankiewicz miejsce w Open 177.

Kolejne zawody Uphill już w sierpniu na których kolarze zmierzą się z podjazdem na Śnieżkę.