foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

Był śnieg, było słońce, był mroźny wiatr, była zamieć śnieżna. Tak można w skrócie powiedzieć o warunkach z jakimi przyszło się zmierzyć zawodnikom Kwisy Lubań na pierwszych zawodach w kolarstwie przełajowym ,,Ceramiczny Xtrabike Marathon" które zostały rozegrane w niedzielę Bolesławcu.

Ceramiczny Xtrabike Marathon był pierwszą imprezą w kolarstwie przełajowym  w naszym regionie, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych Via Sudetica.

Co stało się już tradycją na zawodach rozgrywanych w Bolesławcu, miejsca na podium wywalczyli zawodnicy Kwisy Lubań. O prawdziwym pechu może mówić zawodnik Kwisy Kamil Adamski który w kategorii cyclocross walczył z jednym z uczestników wyścigu o pierwsze miejsce, lecz nieopodal mety złapał w rowerze defekt, przez co był  ukończył wyścig na dalszym miejscu. Tuż za nim jechał Sławomir Nowakowski który ostatecznie w kategorii Cyclocross zajął II miejsce.Pozostali zawodnicy, którym udało się wywalczyć podium to:
Konrad Gut - III miejsce w kategorii Młodzik
Adrian Górski – I miejsce w kategorii Junior
Paulina Pisarska – I miejsce w kategorii kobiet (wychowanka klubu Kwisa Lubań , obecnie klub Atom Dzierżoniów).
Blisko podium był też Szymon Liczner który zajął IV miejsce w kategorii Junior Młodszy.

Prawdziwą sztuką montażu opony popisał się Kamil Adamski, który złożył oraz napompował koło  w 53 sekundy, wygrywając nagrodę ufundowaną przez firmę Shimano. Był to rekordowy czas w porównaniu do innych uczestników tej konkurencji.

Kolejne zawody II Edycji Ceramiczny Bike Maraton, na które już dzisiaj organizatorzy zapraszają odbędą się w sierpniu. Na pewno nie zabraknie na nich zawodników Kwisy.

Autor: BS

 

Zdjęcia z zawodów

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

>

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów