foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

Rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek w najlepszej trójce zawodników  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego w kolarstwie szosowym w 2018 r.
Gala Kolarska DZKOL to impreza podsumowująca dokonania kolarzy z naszego rodzimego województwa, to prawdziwa gratka dla tych, którzy śledzą dokonania zawodników Kwisy Lubań. Nasi sportowcy zaprezentowali się znakomicie, rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek  uplasowali się w najlepszej trójce zawodników Dolnego Śląska  w kolarstwie szosowym w 2018 r.
Angelika wywalczyła  drugie miejsce w kategorii młodziczka . Do pierwszego  zabrakło jej zaledwie 6 punktów.  Bartek zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej junior młodszy.
Pozostali zawodnicy naszego klubu  wypadli również bardzo dobrze uplasowując  się na  czwartym miejscu w kategorii młodzik ( Szymon Kukułka)  oraz  junior młodszy  (Robert Kendzia).
Udział  pełnych pasji  młodych kolarzy w zawodach był możliwy dzięki wsparciu naszych sponsorów oraz  pracy zarządu klubu. Dziękujemy trenerowi za właściwe prowadzenie drużyny.

Czytaj więcej: Zawodnicy Kwisy Lubań na podium w wojewódzkiej klasyfikacji generalnej  

W ostatnią niedzielę września  „Jesiennym Rajdem Rowerowym”  Kwisa Lubań  oficjalnie zakończyła sezon rowerowy 2018. W rajdzie uczestniczyło 120 osób  z terenu miasta i gminy Lubań oraz m.in. z Bolesławca, Lwówka Śląskiego,  Zgorzelca czy też odległego  Jagodzina.  Uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda  oraz odpowiednia ciepłota powietrza.

Czytaj więcej: Słoneczny „Jesienny Rajd Rowerowy” za nami…

W pierwszy weekend września w Tuszynie i Roztoczniku k. Dzierżoniowa odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym oraz Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów dla zawodników pozostałych kategorii wiekowych.
W sobotę zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej na czas,  natomiast w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego.  Jak zwykle , na podium nie mogło zabraknąć zawodników Kwisy Lubań.  Bardzo dobrze spisali się młodzicy zdobywając wicemistrzostwo w wyścigu ze startu wspólnego (Angelika Janiszek)  i  II wicemistrzostwo w jeździe indywidualnej na czas (Szymon Kukułka). Na podium stanęli także zawodnicy w kategorii junior młodszy – Robert Kendzia na 2  miejscu w jeździe indywidualnej na czas i Bartek Janiszek na 3 miejscu w wyścigu ze startu wspólnego. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach.

 

Czytaj więcej: Wicemistrzostwo i II wicemistrzostwo zawodników Kwisy Lubań

W sobotę 7 lipca w Nowicach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym. Zawodnicy w kategoriach wiekowych młodzik/młodziczka,  junior młodszy/juniorka młodsza i junior/juniorka walczyli o tytuł Mistrza Dolnego Śląska na dystansie 11 km.

Na najwyższym stopniu podium stanęła, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Dolnego Śląska, Angelika Janiszek w kategorii młodziczka. Tytuł I wicemistrza uzyskał  Bartek Janiszek w kategorii junior młodszy oraz II wicemistrza w kategorii młodzik zdobył  Szymon Kukułka.

Czytaj więcej: Nasi zawodnicy  zdobywają kolejne tytuły mistrzowskie

Zawodnicy i wychowankowie  Kwisy Lubań, Bartek Janiszek i Robert Kendzia  zakwalifikowali się  do finału  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, która odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 r. w Koziegłowach.
Bartek startuje w jeździe indywidualnej na czas i  wyścigu ze startu wspólnego, natomiast Robert  w  wyścigu ze startu wspólnego.
Zawodnicy, aby zakwalifikować się do finału startowali  w zawodach kolarskich rangi Pucharu Polski będącymi jednocześnie  eliminacjami  do OOM, które  odbyły się w Gostyniu, Turawie, Strzelcach Krajeńskich, Koziegłowach i Chrzypsku Wielkim.
 Ogółem w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w jeździe indywidualnej na czas będzie brało udział pięćdziesięciu reprezentantów klubów ze wszystkich regionów kraju, a w wyścigu ze startu wspólnego 120 zawodników. Województwo dolnośląskie będzie reprezentowało 7 zawodników w wyścigu ze startu wspólnego, w tym tylko trzech w jeździe indywidualnej na czas.
Ogromnie się cieszymy, że włożony wysiłek, wytrwałość  i dyscyplina zawodników  jak i trenera owocuje konstruktywnym podejściem do  wymagającej dyscypliny sportu jaką  jest kolarstwo…

Czytaj więcej: Juniorzy młodsi zakwalifikowali się do  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym!!!

Kwisa Lubań zasiliła kadrę wojewódzką szosowców trójką zawodników w kategorii młodziczka i  młodzik.
Angelika Janiszek, triumfatorka wyścigów o zasięgu ogólnokrajowym oraz Szymon Kukułka i Kacper Bakan, wicemistrzowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe parami na czas.
Ich wysiłek, praca i dyscyplina na treningach zaowocowała wysokimi lokatami w Chellang’u  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, a to otwiera  przed nim możliwość doskonalenia umiejętności technicznych i  psycho-fizycznych  na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej  w dniach 15–25. 07.2018 r. w Sobótce.

Czytaj więcej: Nasi zawodnicy powołani do kadry wojewódzkiej w kolarstwie szosowym

W ubiegłą niedzielę 24 czerwca  odbył się Wyścig MTB Pod Górę o Puchar  św. Anny z Proszówki, w ramach którego odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy startowali z Gryfowa Śląskiego  w kierunku wzgórza św. Anny w Proszówce. Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania dystans  11,5 km. Nasi młodzicy i juniorzy młodsi spisali się rewelacyjnie, chociaż na co dzień trenują kolarstwo szosowe, tutaj też sobie doskonale poradzili. Młodziczka Angelika Janiszek w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce, a jej brat Bartek w kategorii junior młodszy również znakomite II miejsce, tym samym zdobyli  tytuły wicemistrzów województwa dolnośląskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że oboje startowali na rowerach  o konstrukcji stalowej  i kołach 26 calowych z  tradycyjnymi  pedałami, które dla tej konkurencji są już rowerami zabytkowymi.

Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy, młodzik Szymon Kukułka i junior młodszy Robert Kendzia, którzy otarli się o podium zajmując najgorsze dla zawodnika  czwarte miejsce, każdy w swojej kategorii wiekowej. W wyścigu startował  też Kacper Bakan, który uplasował się na 7 miejscu w kategorii młodzik.

Czytaj więcej: Zawodnicy Kwisy traktując treningowo udział w MTB zdobyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska !!!

27 maja odbyła się już kolejna, trzecia edycja wyścigu MTB i wyścigu rowerowego dla dzieci oraz po raz pierwszy w Lubaniu ścigali się zawodnicy i zawodniczki z dolnośląskich szkółek i klubów kolarskich.

Jako pierwsi startowali zawodnicy w wyścigu MTB. W wyścigu wystartowało 57 zawodników z całego Dolnego Śląska i nie tylko (Wrocław, Wołów, Świdnica, Jelenia Góra, Szczecin, Bolesławiec, Zgorzelec, Lubań i okoliczne miejscowości). Trasa biegła od placu 3 Maja i wiodła do Lubańskiego Wielkiego Lasu. Trasę o długości 29 km najszybciej pokonał Piotr Sułek w czasie 1 godz 2 min i 17 sek. Puchary i medale dla zawodników MTB wręczali Burmistrz oraz przewodniczący rady miasta. Ceremonię dekoracji uświetniła swoją obecnością pochodząca z Lubania Edyta Jasińska kolarka torowa, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., która swoja przygodę z kolarstwem rozpoczynała w Kwisie Lubań a także Marlena Droździok zawodniczka kadry narodowej w kolarstwie górskim, aktualnie zawodniczka holenderskiej grupy kolarskiej Habitat MTB Team a także Mistrzyni Polski w kategorii młodzieżowej.

Czytaj więcej: III edycja  święta  rowerowego  za nami…

We wtorek 13 marca podczas Walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków M-GLKS "Kwisa" Lubań wybrano nowy zarząd na kadencję w latach 2018-2022, w osobach:
 
Edyta Liczner- Prezes
Krzysztof Wołoszyn - Wiceprezes
Zbigniew Ostrowski - Sekretarz
Marta Bakan- Skarbnik
 
Życzymy  sukcesów i owocnej pracy w realizacji zaplanowanych działań.

Serdecznie zapraszam członków stowarzyszenia M-GLKS „Kwisa” Lubań do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się we wtorek 13 marca 2018 r. o  godz. 18.00 w Lubaniu  przy ul. Rynek 24 w sali konferencyjnej  Galerii Łużyckiej (Tret) .


Porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Wybór Przewodniczącego  i Sekretarza Walnego Zebrania.
4. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2017 rok.
5. Przedstawienie wyników kontroli Komisji Rewizyjnej do działalności zarządu.
6. Dyskusja nad sprawozdaniem merytorycznym i finansowym.

Czytaj więcej: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa”...

W piątek 17 listopada w Hotelu Sobotel w Sobótce odbyła się uroczysta gala kolarska podsumowująca sezon kolarki 2017 r. w województwie dolnośląskim.
Dwaj zawodnicy Kwisy Lubań stanęli na podium w klasyfikacji generalnej za 2017 r.  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Obaj zawodnicy zajęli drugie miejsce każdy w swojej kategorii wiekowej i w różnej dyscyplinie kolarstwa.

Czytaj więcej: Dolnośląska Gala Kolarska w Sobótce

W niedzielę 22 października M-GLKS „Kwisa” Lubań oficjalnie zakończył  sezon rowerowy 2017. Jak co roku w październiku  na zakończenie sezonu organizowany jest rekreacyjny rajd rowerowy dla miłośników jazdy rowerem. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zebrała się spora grupka osób chętnych do udziału w rajdzie. Długość trasy  wynosiła 34 km i wiodła  z Lubania przez Uniegoszcz, Radogoszcz, Henryków Lubański, Sławnikowice, Pisarzowice i  Zarębę do Lubańskiego Wielkiego Lasu.   Zakończenie odbyło się  wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

 

Czytaj więcej: Rajdowe zakończenie sezonu

Bartek Janiszek zawodnik  M-GLKS „Kwisa” Lubań w ciągu zaledwie kilku dni dwa razy stawał na najwyższym podium.
W sobotę 5 sierpnia w Świebodzicach odbyło się Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice.  W zawodach w kategorii młodzik rywalizowało ze sobą 17 kolarzy. Bartek już od samego startu prowadził. Tym samym zebrał największą liczbę punktów, co dało mu w rezultacie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nasi pozostali zawodnicy biorący udział w kryterium zajęli odpowiednio: Angelika Janiszek 8 miejsce w kategorii młodziczka i 20 miejsce Kamil Bury w kategorii junior młodszy.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy Bartka

W sobotę 7 lipca w Nowicach odbyły się  Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Nasi młodzicy Bartek Janiszek I Robert Kendzia uplasowali się na drugim miejscu, tym samym zdobywając tytuł wicemistrzów makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego w jeździe dwójkami na czas. Przed nimi na podium stanęli zawodnicy  klubu kolarskiego w Sobótce.  Trasę o długości 11 km Bartek i Robert pokonali  w czasie 17 min. i 6 sek.  Ogółem w mistrzostwach młodzików startowało 12 dwójek z  klubów kolarskich województw: dolnośląskiego i lubuskiego.

Czytaj więcej: Młodzicy Kwisy wicemistrzami makroregionu w jeździe dwójkami na czas

Miło nam jest poinformować, że do finału ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB XC zakwalifikował się również drugi nasz zawodnik Szymon Pietrasiewicz.

Konrad Gut zawodnik   w kategorii junior młodszy zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w MTB XC  Jest także podwójnym mistrzem Dolnego Śląska w kolarstwie górskim w swojej kategorii wiekowej.


Tytuł mistrza w kolarstwie górskim zdobył w Nowej Rudzie 18.06.2017 r. na trasie XC  i w Proszówce  25.06.2017 r. w jeździe indywidualnej na czas. W Proszówce Konrad zdeklasował pozostałych zawodników uzyskując czas 26:56:19 na dystansie 11,5km.

Czytaj więcej: Zawodnik Kwisy Lubań finalistą OOM i podwójnym Mistrzem Dolnego Śląska w MTB XC

Trójka zawodników kolarstwa szosowego Kwisy Lubań zakwalifikowała się do kadry wojewódzkiej
w kategorii młodzik i młodziczka. Jest to rodzeństwo Bartek i Andzia Janiszek oraz Robert Kendzia. Zawodnicy trenują pod okiem instruktora Roberta Pisarskiego. W klasyfikacji Chellang’u na szosie DZKol na dzień 15.06.2017 r.  Bartek jest na 4  a Robert na 6 miejscu. 
W dniach30.06.-01.07.2017 W Strzelcach Krajeńskich  odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas Bartek zajął 3 miejsce a Robert  7, natomiast w wyścigu ze startu wspólnego Bartek ponownie stanął na trzecim stopniu podium , natomiast Robert zajął 17 miejsce, ale tylko dlatego, że miał defekt roweru.

Czytaj więcej: MŁODZICY W KADRZE WOJEWÓDZKIEJ!

„Kwisa” Lubań po raz drugi otrzyma dotację od Ministerstwa Sportu i Turystyki na wsparcie działalności sportowej  w ramach realizacji Programu „KLUB”. Zgodnie z założeniami programu i wnioskiem aplikacyjnym środki finansowe zostaną wykorzystane na wynagrodzenie dla instruktora oraz na zakup kolarskiej odzieży zimowej dla naszych zawodników.

Najważniejszy cel został osiągnięty. W sobotę 20 maja  odbył się sztandarowy Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci i wyścig MTB edycja druga. Uznajemy to wydarzenie za sukces organizatorów, a w szczególności zarządu  M-GLKS  „Kwisa” Lubań. Sprzyjająca  pogoda i miejsce mety międzynarodowego wyścigu kl. 2.2 UCI  Bałtyk-Karkonosze, gdzie zlokalizowane było miasteczko zawodów MTB i całego przekroju wiekowego dzieci niezorganizowanych w klubach, zgromadziły dużo zawodników i kibiców. Na starcie zawodów dla dzieci stanęła ponad setka najmłodszych zawodników  z Lubania i okolicznych miejscowości. Dzieci, w zależności od kategorii wiekowej, ścigały się na różnych dystansach po ulicach w centrum Lubania. Najkrótszy do pokonania, bo tylko  100 m odcinek, miały dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej do 4 lat. Starsze  pokonywały dystans od 600 do 2400 m. Radość, uśmiech i duma  naszych milusińskich to nie zapomniany widok.

Czytaj więcej: II Lubańskie rowerowe szaleństwo za nami

8 i 9 kwietnia nasi zawodnicy brali udział w zawodach kolarskich.

W sobotę 8 kwietnia w Dzierżoniowie odbyło się Międzynarodowe Kryterium kolarskie. Wśród startujących była nasza młodziczka, młodzicy i juniorzy młodsi. Najlepiej wypadł młodzik  Bartek Janiszek zajmując 5 miejsce, Andzia Janiszek w kategorii młodziczka  12 miejsce i Konrad Gut ( junior młodszy) 44 miejsce.

Czytaj więcej: Kolarski weekend

W niedzielę 2 kwietnia w Żaganiu odbyło się już XI Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Żagań. Nasze utalentowane rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek   stanęli na trzecim stopniu podium.  Angelika w kategorii młodziczka i Bartek w kategorii młodzik. Pozostali zawodnicy młodzik Robert Kendzia oraz juniorzy młodsi  Konrad Gut i Szymon Pietrasiewicz zajęli dalsze pozycje.
W kategorii młodziczka i młodzik zawodnicy mieli do pokonania  6 okrążeń (7,2km), a w kategorii junior młodszy  15 okrążeń (18 km).
Gratulujemy  i życzymy zawodnikom udanych startów w przyszły weekend .
W  sobotę  Dzierżoniowie kolejne kryterium a w  niedzielę w Sobótce oficjalne otwarcie sezonu kolarskiego 2017 i wyścig ze startu wspólnego.

 

 

Czytaj więcej: Kwisa na podium

W imieniu Zarządu Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa” Lubań  serdecznie zapraszam wszystkich członków stowarzyszenia do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym za rok 2016, które odbędzie się w czwartek 13 kwietnia 2017 r. o  godz. 18.00 w Lubaniu  przy ul. Rynek 24 w sali konferencyjnej  Galerii Łużyckiej ( Tret).

Czytaj więcej: Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2016

W środę 23 marca na Zamku Czocha odbyła się już po raz drugi uroczysta  Gala Sportu Powiatu Lubańskiego.  
Zawodnicy, którzy w ubiegłym roku osiągnęli sukcesy sportowe zostali wyróżnieni przez Starostę Lubańskiego.
Wśród wyróżnionych są również zawodnicy Kwisy Lubań.  Pamiątkowe statuetki,  z rąk Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Lubańskiego Teresy Dudkiewicz-Kozań i Dyrektora Zamku Czocha Jarosława Kuczyńskiego otrzymali: Konrad Gut i rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek.
Warto i należy wspomnieć, że Angelika i Bartek dostali powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików w kolarstwie szosowym .
Życzymy dalszej konsekwentnej pracy na treningach i sukcesów na zawodach kolarskich.

 

Czytaj więcej: Kolarze  Kwisy wyróżnieni przez  Starostę Lubańskiego 

Zapraszamy na treningi otwarte dla wszystkich.

Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 11:00 pod Tretem.

Treningi otwarte przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku i doświadczenia rowerowego.

Więcej informacji pod nr telefonu: 508 137 233

 

 

Czytaj więcej: Treningi otwarte

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

>

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów