foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

W piątek 17 listopada w Hotelu Sobotel w Sobótce odbyła się uroczysta gala kolarska podsumowująca sezon kolarki 2017 r. w województwie dolnośląskim.
Dwaj zawodnicy Kwisy Lubań stanęli na podium w klasyfikacji generalnej za 2017 r.  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Obaj zawodnicy zajęli drugie miejsce każdy w swojej kategorii wiekowej i w różnej dyscyplinie kolarstwa.

Czytaj więcej: Dolnośląska Gala Kolarska w Sobótce

W niedzielę 22 października M-GLKS „Kwisa” Lubań oficjalnie zakończył  sezon rowerowy 2017. Jak co roku w październiku  na zakończenie sezonu organizowany jest rekreacyjny rajd rowerowy dla miłośników jazdy rowerem. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zebrała się spora grupka osób chętnych do udziału w rajdzie. Długość trasy  wynosiła 34 km i wiodła  z Lubania przez Uniegoszcz, Radogoszcz, Henryków Lubański, Sławnikowice, Pisarzowice i  Zarębę do Lubańskiego Wielkiego Lasu.   Zakończenie odbyło się  wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

 

Czytaj więcej: Rajdowe zakończenie sezonu

Bartek Janiszek zawodnik  M-GLKS „Kwisa” Lubań w ciągu zaledwie kilku dni dwa razy stawał na najwyższym podium.
W sobotę 5 sierpnia w Świebodzicach odbyło się Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice.  W zawodach w kategorii młodzik rywalizowało ze sobą 17 kolarzy. Bartek już od samego startu prowadził. Tym samym zebrał największą liczbę punktów, co dało mu w rezultacie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nasi pozostali zawodnicy biorący udział w kryterium zajęli odpowiednio: Angelika Janiszek 8 miejsce w kategorii młodziczka i 20 miejsce Kamil Bury w kategorii junior młodszy.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy Bartka

W sobotę 7 lipca w Nowicach odbyły się  Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Nasi młodzicy Bartek Janiszek I Robert Kendzia uplasowali się na drugim miejscu, tym samym zdobywając tytuł wicemistrzów makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego w jeździe dwójkami na czas. Przed nimi na podium stanęli zawodnicy  klubu kolarskiego w Sobótce.  Trasę o długości 11 km Bartek i Robert pokonali  w czasie 17 min. i 6 sek.  Ogółem w mistrzostwach młodzików startowało 12 dwójek z  klubów kolarskich województw: dolnośląskiego i lubuskiego.

Czytaj więcej: Młodzicy Kwisy wicemistrzami makroregionu w jeździe dwójkami na czas

Miło nam jest poinformować, że do finału ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB XC zakwalifikował się również drugi nasz zawodnik Szymon Pietrasiewicz.

Konrad Gut zawodnik   w kategorii junior młodszy zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w MTB XC  Jest także podwójnym mistrzem Dolnego Śląska w kolarstwie górskim w swojej kategorii wiekowej.


Tytuł mistrza w kolarstwie górskim zdobył w Nowej Rudzie 18.06.2017 r. na trasie XC  i w Proszówce  25.06.2017 r. w jeździe indywidualnej na czas. W Proszówce Konrad zdeklasował pozostałych zawodników uzyskując czas 26:56:19 na dystansie 11,5km.

Czytaj więcej: Zawodnik Kwisy Lubań finalistą OOM i podwójnym Mistrzem Dolnego Śląska w MTB XC

Trójka zawodników kolarstwa szosowego Kwisy Lubań zakwalifikowała się do kadry wojewódzkiej
w kategorii młodzik i młodziczka. Jest to rodzeństwo Bartek i Andzia Janiszek oraz Robert Kendzia. Zawodnicy trenują pod okiem instruktora Roberta Pisarskiego. W klasyfikacji Chellang’u na szosie DZKol na dzień 15.06.2017 r.  Bartek jest na 4  a Robert na 6 miejscu. 
W dniach30.06.-01.07.2017 W Strzelcach Krajeńskich  odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas Bartek zajął 3 miejsce a Robert  7, natomiast w wyścigu ze startu wspólnego Bartek ponownie stanął na trzecim stopniu podium , natomiast Robert zajął 17 miejsce, ale tylko dlatego, że miał defekt roweru.

Czytaj więcej: MŁODZICY W KADRZE WOJEWÓDZKIEJ!

„Kwisa” Lubań po raz drugi otrzyma dotację od Ministerstwa Sportu i Turystyki na wsparcie działalności sportowej  w ramach realizacji Programu „KLUB”. Zgodnie z założeniami programu i wnioskiem aplikacyjnym środki finansowe zostaną wykorzystane na wynagrodzenie dla instruktora oraz na zakup kolarskiej odzieży zimowej dla naszych zawodników.

Najważniejszy cel został osiągnięty. W sobotę 20 maja  odbył się sztandarowy Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci i wyścig MTB edycja druga. Uznajemy to wydarzenie za sukces organizatorów, a w szczególności zarządu  M-GLKS  „Kwisa” Lubań. Sprzyjająca  pogoda i miejsce mety międzynarodowego wyścigu kl. 2.2 UCI  Bałtyk-Karkonosze, gdzie zlokalizowane było miasteczko zawodów MTB i całego przekroju wiekowego dzieci niezorganizowanych w klubach, zgromadziły dużo zawodników i kibiców. Na starcie zawodów dla dzieci stanęła ponad setka najmłodszych zawodników  z Lubania i okolicznych miejscowości. Dzieci, w zależności od kategorii wiekowej, ścigały się na różnych dystansach po ulicach w centrum Lubania. Najkrótszy do pokonania, bo tylko  100 m odcinek, miały dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej do 4 lat. Starsze  pokonywały dystans od 600 do 2400 m. Radość, uśmiech i duma  naszych milusińskich to nie zapomniany widok.

Czytaj więcej: II Lubańskie rowerowe szaleństwo za nami

8 i 9 kwietnia nasi zawodnicy brali udział w zawodach kolarskich.

W sobotę 8 kwietnia w Dzierżoniowie odbyło się Międzynarodowe Kryterium kolarskie. Wśród startujących była nasza młodziczka, młodzicy i juniorzy młodsi. Najlepiej wypadł młodzik  Bartek Janiszek zajmując 5 miejsce, Andzia Janiszek w kategorii młodziczka  12 miejsce i Konrad Gut ( junior młodszy) 44 miejsce.

Czytaj więcej: Kolarski weekend

W niedzielę 2 kwietnia w Żaganiu odbyło się już XI Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Żagań. Nasze utalentowane rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek   stanęli na trzecim stopniu podium.  Angelika w kategorii młodziczka i Bartek w kategorii młodzik. Pozostali zawodnicy młodzik Robert Kendzia oraz juniorzy młodsi  Konrad Gut i Szymon Pietrasiewicz zajęli dalsze pozycje.
W kategorii młodziczka i młodzik zawodnicy mieli do pokonania  6 okrążeń (7,2km), a w kategorii junior młodszy  15 okrążeń (18 km).
Gratulujemy  i życzymy zawodnikom udanych startów w przyszły weekend .
W  sobotę  Dzierżoniowie kolejne kryterium a w  niedzielę w Sobótce oficjalne otwarcie sezonu kolarskiego 2017 i wyścig ze startu wspólnego.

 

 

Czytaj więcej: Kwisa na podium

W imieniu Zarządu Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa” Lubań  serdecznie zapraszam wszystkich członków stowarzyszenia do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym za rok 2016, które odbędzie się w czwartek 13 kwietnia 2017 r. o  godz. 18.00 w Lubaniu  przy ul. Rynek 24 w sali konferencyjnej  Galerii Łużyckiej ( Tret).

Czytaj więcej: Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2016

W środę 23 marca na Zamku Czocha odbyła się już po raz drugi uroczysta  Gala Sportu Powiatu Lubańskiego.  
Zawodnicy, którzy w ubiegłym roku osiągnęli sukcesy sportowe zostali wyróżnieni przez Starostę Lubańskiego.
Wśród wyróżnionych są również zawodnicy Kwisy Lubań.  Pamiątkowe statuetki,  z rąk Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Lubańskiego Teresy Dudkiewicz-Kozań i Dyrektora Zamku Czocha Jarosława Kuczyńskiego otrzymali: Konrad Gut i rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek.
Warto i należy wspomnieć, że Angelika i Bartek dostali powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików w kolarstwie szosowym .
Życzymy dalszej konsekwentnej pracy na treningach i sukcesów na zawodach kolarskich.

 

Czytaj więcej: Kolarze  Kwisy wyróżnieni przez  Starostę Lubańskiego 

Zapraszamy na treningi otwarte dla wszystkich.

Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 11:00 pod Tretem.

Treningi otwarte przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku i doświadczenia rowerowego.

Więcej informacji pod nr telefonu: 508 137 233

 

 

Czytaj więcej: Treningi otwarte

W niedzielę 21 sierpnia w Bydgoszczy odbyły się legendarne zawody Triathlonowe Bydgoszcz - Borówno w których wystartowali Sławek Górski Mariusz Mazur oraz Marek Gąsior.  Mariusz i Sławek wybrali najdłuższy dystans Iron-men, do pokonania mieli w sumie 226 km (3,8 km pływanie, 180 km na rowerze i 42,2 km biegiem) gdzie walczyli o Mistrzostwo Polski. Marek wybrał dystans średni który mierzył 113 km (1,9 km pływanie, 90 km na rowerze i 21,1 km biegiem).

 

 

Czytaj więcej: Zawody Triathlonowe Bydgoszcz - Borówno

W niedzielę w Obiszowie została rozegrana kolejna edycja Bike Maratonu w której wystartowali Szymon Pietrasiewicz, Filip Jasiński, Krzysztof Dubieniecki, Rafał Klapetek Krzysztof Saganiewicz i Krystian Rychlicki. Zawodnicy ścigali się na trasach Bike Parku na dystansach 26 i 46 km.

Czytaj więcej: Bike Maraton w Obiszowie

O tym że bieganie nie zna granic i z każdym kilometrem można osiągnąć więcej udowodniło dwóch biegaczy z Lubania Sławomir Górski (Kwisa Lubań) i Anna Mazur (Get Run) którzy ukończyli jeden z najcięższych ultra maratonów górskich 3 x śnieżka = 1x Mont Blank. Biegacze do pokonania mieli trasę o dystansie 57 km polegającą na trzykrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki. Zawodnicy mieli na to limit czasu 10.5 godziny - na każdy etap  3.5 godz. Spośród 293 osób które wystartowały na najdłuższym dystansie zawody ukończyły tylko 172 osoby. 

Czytaj więcej: 3 x śnieżka = 1x Mont Blank

W niedzielę odbyła się kolejna edycja zawodów Uphill Race Śnieżka 2016 w których wystartowali  Tomasz Mius oraz debiutujący w tych zawodach Szymon Pietrasiewicz. Zawodnicy mieli do pokonania 13,5 km trasę z centrum miasta Karpacz na najwyższy szczyt Karkonoszy.

Czytaj więcej: Uphill Race Śnieżka 2016

W niedzielę dwóch naszych juniorów młodszych Szymon Pietrasiewicz i Konrad Gut stanęło na starcie zawodów MTB XCO wchodzących w skład kalendarza UCI - Focus Górale na Start. Impreza zaliczana była również do Pucharu Polski oraz Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Czytaj więcej: Górale na Start w Wałbrzychu

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

Partnerzy

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów