foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

KWISA Lubań

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy

 Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2019

 


Zarząd Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa” Lubań  serdecznie zaprasza wszystkich członków stowarzyszenia do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym za rok 2019. Zebranie odbędzie się  3 marca  2020 r. o  godz. 18.00 w Lubaniu  przy ul. Rynek 24, w sali konferencyjnej  Galerii Łużyckiej ( Tret) .

 

Porządek obrad:

1.Otwarcie Walnego Zebrania.

2.Przyjęcie porządku obrad.

3.Wybór Przewodniczącego  i Sekretarza Walnego Zebrania.

4.Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2019 rok.

5. Przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej do sprawozdania Zarządu.

6. Dyskusja nad sprawozdaniem merytorycznym i finansowym za 2019 rok.

7. Głosowanie nad zatwierdzeniem sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2019 rok.

8. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla członków Zarządu Klubu.

9. Przedstawienie propozycji wysokości składek członkowskich i sposobie dokonywania ich wpłaty  na 2020 rok.

10. Dyskusja nad proponowaną wysokością składek członkowskich na rok 2020.

11. Głosowanie nad wysokością składek członkowskich na rok 2020.

12. Przedstawienie przez członków Zarządu głównych kierunków działania i rozwoju klubu.

13. Dyskusja nad przedstawionymi propozycjami kierunków działania i rozwoju klubu.

14. Przedstawienie propozycji zmiany statutu dot.  § 24 ust. 1 o treści „  Zarząd składa się  z 3 do 5 osób, w tym Prezesa. W skład Zarządu mogą wchodzić także wiceprezes, sekretarz, skarbnik  i jeden lub więcej członków”  na treść „ Zarząd składa się  z 3 do 5 osób, w tym Prezesa, Wiceprezesa i dwóch lub więcej członków”.

 15. Dyskusja nad proponowanymi rozwiązaniami zmiany statutu.

16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu .

17. Wolne wnioski i dyskusja.

18. Zamknięcie Walnego Zebrania.

 

Zarząd

 M-GLKS „Kwisa” Lubań 

 

 

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku ,

zawodnikom wytrwałości we wszelkich postanowieniach, niewyczerpanej motywacji, uzupełnienia niezbędnych kalorii przy Wigilijnym stole,

działaczom, kibicom oraz sympatykom klubu

 życzymy wielu emocji sportowych, 

aby cały 2020 rok był lepszy od 2019 roku.

 

Korzystając z okazji chcemy podziękować wszystkim Osobom, Sponsorom i Instytucjom

za pomoc  oraz wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu

M-GLKS „Kwisa” Lubań,

szczególnie za okazaną pomoc i zaangażowanie wraz z  poświęconym czasem przy organizacji  i sprawnego przeprowadzenia

„IV Lubańskiego Święta Rowerowego”.

Bez Waszej pomocy nie udałoby się tego dokonać.

Dziękujemy.

Zarząd

M-GLKS „Kwisa” Lubań

 

Zarząd M-GLKS "Kwisa" Lubań uprzejmie informuje, że osoby poniżej 12 r.ż. mogą uczestniczyć w Jesiennym Rajdzie Rowerowym, organizowanym w dniu  29.09.2019 r., tylko pod opieką osoby pełnoletniej, natomiast osoby powyżej 12 r.ż do 18 r.ż. za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego. 

Zapraszamy do udziału w Jesiennym Rajdzie Rowerowym w ramach projektu "Cykl Rajdów Rowerowych z Kwisą Lubań".

Rajd rekreacyjny odbędzie się w niedzielę 29 września 2019 r.

Dystans 33 km na trasie Lubań- Pisaczów- Wesołówka- Siekierczyn-Gozdanin- Studniska Górne-Włosień-Platerówka -Lubański Wielki Las.

Zbiórka o godz. 10:00 na parkingu przy szkole na Osiedlu Piast (ul. Wł. Łokietka 2).

Czytaj więcej: JESIENNY RAJD ROWEROWY 2019

          KOMUNIKAT w sprawie zapisów i opłat startowych do wyścigu MTB i MINI - "IV Lubańskie Święto Rowerowe"

 

       M-GLKS „Kwisa” Lubań uprzejmie informuje, że:

             1.       przedłuża termin przyjmowania zgłoszeń w formie elektronicznej do wyścigu MTB  i MINI –       

             do piątku 21.06.2019 r. do godz. 23:59;

      2.  opłaty startowe za udział w  wyścigu MTB i MINI są następujące:

           1) dla osób pełnoletnich :

              - do dnia 21 czerwca 2019 r. – 65 zł płatne przelewem na rachunek bankowy Organizatora,

              - w dniu zawodów 23 czerwca 2019 r. – 80 zł płatne w Biurze zawodów tylko w formie gotówki;

           2) dla osób niepełnoletnich:

               - do dnia 21 czerwca 2019 r. – 30 zł płatne przelewem na rachunek bankowy Organizatora ,

              - w dniu zawodów 23 czerwca 2019 r. – 40 zł płatne w Biurze zawodów tylko w formie gotówki.

     W przypadku wykonania przelewu  w piątek- przy weryfikacji  w Biurze zawodów  należy przedłożyć potwierdzenie dokonania przelewu na rachunek bankowy Organizatora .

     Pozostałe zapisy Regulaminu pozostają bez zmian.

 

     Zarząd

     M-GLKS „Kwisa” Lubań

 

    Lubań, dnia 17.06.2019 r.

 

 

Serdecznie zapraszam członków stowarzyszenia M-GLKS „Kwisa” Lubań do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się w czwartek 28 lutego 2019 r. o  godz. 18.00 w Lubaniu  przy ul. Rynek 24 w sali konferencyjnej  Galerii Łużyckiej ( Tret) .

 

Czytaj więcej: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa”...

Rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek w najlepszej trójce zawodników  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego w kolarstwie szosowym w 2018 r.
Gala Kolarska DZKOL to impreza podsumowująca dokonania kolarzy z naszego rodzimego województwa, to prawdziwa gratka dla tych, którzy śledzą dokonania zawodników Kwisy Lubań. Nasi sportowcy zaprezentowali się znakomicie, rodzeństwo Angelika i Bartek Janiszek  uplasowali się w najlepszej trójce zawodników Dolnego Śląska  w kolarstwie szosowym w 2018 r.
Angelika wywalczyła  drugie miejsce w kategorii młodziczka . Do pierwszego  zabrakło jej zaledwie 6 punktów.  Bartek zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej junior młodszy.
Pozostali zawodnicy naszego klubu  wypadli również bardzo dobrze uplasowując  się na  czwartym miejscu w kategorii młodzik ( Szymon Kukułka)  oraz  junior młodszy  (Robert Kendzia).
Udział  pełnych pasji  młodych kolarzy w zawodach był możliwy dzięki wsparciu naszych sponsorów oraz  pracy zarządu klubu. Dziękujemy trenerowi za właściwe prowadzenie drużyny.

Czytaj więcej: Zawodnicy Kwisy Lubań na podium w wojewódzkiej klasyfikacji generalnej  

W ostatnią niedzielę września  „Jesiennym Rajdem Rowerowym”  Kwisa Lubań  oficjalnie zakończyła sezon rowerowy 2018. W rajdzie uczestniczyło 120 osób  z terenu miasta i gminy Lubań oraz m.in. z Bolesławca, Lwówka Śląskiego,  Zgorzelca czy też odległego  Jagodzina.  Uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda  oraz odpowiednia ciepłota powietrza.

Czytaj więcej: Słoneczny „Jesienny Rajd Rowerowy” za nami…

W pierwszy weekend września w Tuszynie i Roztoczniku k. Dzierżoniowa odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym oraz Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów dla zawodników pozostałych kategorii wiekowych.
W sobotę zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej na czas,  natomiast w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego.  Jak zwykle , na podium nie mogło zabraknąć zawodników Kwisy Lubań.  Bardzo dobrze spisali się młodzicy zdobywając wicemistrzostwo w wyścigu ze startu wspólnego (Angelika Janiszek)  i  II wicemistrzostwo w jeździe indywidualnej na czas (Szymon Kukułka). Na podium stanęli także zawodnicy w kategorii junior młodszy – Robert Kendzia na 2  miejscu w jeździe indywidualnej na czas i Bartek Janiszek na 3 miejscu w wyścigu ze startu wspólnego. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach.

 

Czytaj więcej: Wicemistrzostwo i II wicemistrzostwo zawodników Kwisy Lubań

W sobotę 7 lipca w Nowicach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym. Zawodnicy w kategoriach wiekowych młodzik/młodziczka,  junior młodszy/juniorka młodsza i junior/juniorka walczyli o tytuł Mistrza Dolnego Śląska na dystansie 11 km.

Na najwyższym stopniu podium stanęła, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Dolnego Śląska, Angelika Janiszek w kategorii młodziczka. Tytuł I wicemistrza uzyskał  Bartek Janiszek w kategorii junior młodszy oraz II wicemistrza w kategorii młodzik zdobył  Szymon Kukułka.

Czytaj więcej: Nasi zawodnicy  zdobywają kolejne tytuły mistrzowskie

Zawodnicy i wychowankowie  Kwisy Lubań, Bartek Janiszek i Robert Kendzia  zakwalifikowali się  do finału  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, która odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 r. w Koziegłowach.
Bartek startuje w jeździe indywidualnej na czas i  wyścigu ze startu wspólnego, natomiast Robert  w  wyścigu ze startu wspólnego.
Zawodnicy, aby zakwalifikować się do finału startowali  w zawodach kolarskich rangi Pucharu Polski będącymi jednocześnie  eliminacjami  do OOM, które  odbyły się w Gostyniu, Turawie, Strzelcach Krajeńskich, Koziegłowach i Chrzypsku Wielkim.
 Ogółem w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w jeździe indywidualnej na czas będzie brało udział pięćdziesięciu reprezentantów klubów ze wszystkich regionów kraju, a w wyścigu ze startu wspólnego 120 zawodników. Województwo dolnośląskie będzie reprezentowało 7 zawodników w wyścigu ze startu wspólnego, w tym tylko trzech w jeździe indywidualnej na czas.
Ogromnie się cieszymy, że włożony wysiłek, wytrwałość  i dyscyplina zawodników  jak i trenera owocuje konstruktywnym podejściem do  wymagającej dyscypliny sportu jaką  jest kolarstwo…

Czytaj więcej: Juniorzy młodsi zakwalifikowali się do  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym!!!

Kwisa Lubań zasiliła kadrę wojewódzką szosowców trójką zawodników w kategorii młodziczka i  młodzik.
Angelika Janiszek, triumfatorka wyścigów o zasięgu ogólnokrajowym oraz Szymon Kukułka i Kacper Bakan, wicemistrzowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe parami na czas.
Ich wysiłek, praca i dyscyplina na treningach zaowocowała wysokimi lokatami w Chellang’u  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, a to otwiera  przed nim możliwość doskonalenia umiejętności technicznych i  psycho-fizycznych  na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej  w dniach 15–25. 07.2018 r. w Sobótce.

Czytaj więcej: Nasi zawodnicy powołani do kadry wojewódzkiej w kolarstwie szosowym

W ubiegłą niedzielę 24 czerwca  odbył się Wyścig MTB Pod Górę o Puchar  św. Anny z Proszówki, w ramach którego odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy startowali z Gryfowa Śląskiego  w kierunku wzgórza św. Anny w Proszówce. Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania dystans  11,5 km. Nasi młodzicy i juniorzy młodsi spisali się rewelacyjnie, chociaż na co dzień trenują kolarstwo szosowe, tutaj też sobie doskonale poradzili. Młodziczka Angelika Janiszek w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce, a jej brat Bartek w kategorii junior młodszy również znakomite II miejsce, tym samym zdobyli  tytuły wicemistrzów województwa dolnośląskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że oboje startowali na rowerach  o konstrukcji stalowej  i kołach 26 calowych z  tradycyjnymi  pedałami, które dla tej konkurencji są już rowerami zabytkowymi.

Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy, młodzik Szymon Kukułka i junior młodszy Robert Kendzia, którzy otarli się o podium zajmując najgorsze dla zawodnika  czwarte miejsce, każdy w swojej kategorii wiekowej. W wyścigu startował  też Kacper Bakan, który uplasował się na 7 miejscu w kategorii młodzik.

Czytaj więcej: Zawodnicy Kwisy traktując treningowo udział w MTB zdobyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska !!!

27 maja odbyła się już kolejna, trzecia edycja wyścigu MTB i wyścigu rowerowego dla dzieci oraz po raz pierwszy w Lubaniu ścigali się zawodnicy i zawodniczki z dolnośląskich szkółek i klubów kolarskich.

Jako pierwsi startowali zawodnicy w wyścigu MTB. W wyścigu wystartowało 57 zawodników z całego Dolnego Śląska i nie tylko (Wrocław, Wołów, Świdnica, Jelenia Góra, Szczecin, Bolesławiec, Zgorzelec, Lubań i okoliczne miejscowości). Trasa biegła od placu 3 Maja i wiodła do Lubańskiego Wielkiego Lasu. Trasę o długości 29 km najszybciej pokonał Piotr Sułek w czasie 1 godz 2 min i 17 sek. Puchary i medale dla zawodników MTB wręczali Burmistrz oraz przewodniczący rady miasta. Ceremonię dekoracji uświetniła swoją obecnością pochodząca z Lubania Edyta Jasińska kolarka torowa, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., która swoja przygodę z kolarstwem rozpoczynała w Kwisie Lubań a także Marlena Droździok zawodniczka kadry narodowej w kolarstwie górskim, aktualnie zawodniczka holenderskiej grupy kolarskiej Habitat MTB Team a także Mistrzyni Polski w kategorii młodzieżowej.

Czytaj więcej: III edycja  święta  rowerowego  za nami…

We wtorek 13 marca podczas Walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków M-GLKS "Kwisa" Lubań wybrano nowy zarząd na kadencję w latach 2018-2022, w osobach:
 
Edyta Liczner- Prezes
Krzysztof Wołoszyn - Wiceprezes
Zbigniew Ostrowski - Sekretarz
Marta Bakan- Skarbnik
 
Życzymy  sukcesów i owocnej pracy w realizacji zaplanowanych działań.

Serdecznie zapraszam członków stowarzyszenia M-GLKS „Kwisa” Lubań do udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się we wtorek 13 marca 2018 r. o  godz. 18.00 w Lubaniu  przy ul. Rynek 24 w sali konferencyjnej  Galerii Łużyckiej (Tret) .


Porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Wybór Przewodniczącego  i Sekretarza Walnego Zebrania.
4. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2017 rok.
5. Przedstawienie wyników kontroli Komisji Rewizyjnej do działalności zarządu.
6. Dyskusja nad sprawozdaniem merytorycznym i finansowym.

Czytaj więcej: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa”...

W piątek 17 listopada w Hotelu Sobotel w Sobótce odbyła się uroczysta gala kolarska podsumowująca sezon kolarki 2017 r. w województwie dolnośląskim.
Dwaj zawodnicy Kwisy Lubań stanęli na podium w klasyfikacji generalnej za 2017 r.  Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Obaj zawodnicy zajęli drugie miejsce każdy w swojej kategorii wiekowej i w różnej dyscyplinie kolarstwa.

Czytaj więcej: Dolnośląska Gala Kolarska w Sobótce

W niedzielę 22 października M-GLKS „Kwisa” Lubań oficjalnie zakończył  sezon rowerowy 2017. Jak co roku w październiku  na zakończenie sezonu organizowany jest rekreacyjny rajd rowerowy dla miłośników jazdy rowerem. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zebrała się spora grupka osób chętnych do udziału w rajdzie. Długość trasy  wynosiła 34 km i wiodła  z Lubania przez Uniegoszcz, Radogoszcz, Henryków Lubański, Sławnikowice, Pisarzowice i  Zarębę do Lubańskiego Wielkiego Lasu.   Zakończenie odbyło się  wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

 

Czytaj więcej: Rajdowe zakończenie sezonu

Bartek Janiszek zawodnik  M-GLKS „Kwisa” Lubań w ciągu zaledwie kilku dni dwa razy stawał na najwyższym podium.
W sobotę 5 sierpnia w Świebodzicach odbyło się Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice.  W zawodach w kategorii młodzik rywalizowało ze sobą 17 kolarzy. Bartek już od samego startu prowadził. Tym samym zebrał największą liczbę punktów, co dało mu w rezultacie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nasi pozostali zawodnicy biorący udział w kryterium zajęli odpowiednio: Angelika Janiszek 8 miejsce w kategorii młodziczka i 20 miejsce Kamil Bury w kategorii junior młodszy.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy Bartka

W sobotę 7 lipca w Nowicach odbyły się  Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Nasi młodzicy Bartek Janiszek I Robert Kendzia uplasowali się na drugim miejscu, tym samym zdobywając tytuł wicemistrzów makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego w jeździe dwójkami na czas. Przed nimi na podium stanęli zawodnicy  klubu kolarskiego w Sobótce.  Trasę o długości 11 km Bartek i Robert pokonali  w czasie 17 min. i 6 sek.  Ogółem w mistrzostwach młodzików startowało 12 dwójek z  klubów kolarskich województw: dolnośląskiego i lubuskiego.

Czytaj więcej: Młodzicy Kwisy wicemistrzami makroregionu w jeździe dwójkami na czas

Miło nam jest poinformować, że do finału ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB XC zakwalifikował się również drugi nasz zawodnik Szymon Pietrasiewicz.

Konrad Gut zawodnik   w kategorii junior młodszy zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w MTB XC  Jest także podwójnym mistrzem Dolnego Śląska w kolarstwie górskim w swojej kategorii wiekowej.


Tytuł mistrza w kolarstwie górskim zdobył w Nowej Rudzie 18.06.2017 r. na trasie XC  i w Proszówce  25.06.2017 r. w jeździe indywidualnej na czas. W Proszówce Konrad zdeklasował pozostałych zawodników uzyskując czas 26:56:19 na dystansie 11,5km.

Czytaj więcej: Zawodnik Kwisy Lubań finalistą OOM i podwójnym Mistrzem Dolnego Śląska w MTB XC

Sponsorzy

MIASTO LUBAŃ

POWIAT LUBAŃSKI

 

Gmina Lubań

GMINA LUBAŃ

Ministerstow Sportu i Turystyki

 

ATAK Sport

 

 

 

KAD Usługi Budowlane

Krzysztof Dubieniecki

GREGOR-BUD

Grzegorz Rychlicki

 

 

 

 

 

To miejsce czeka 

na Twoją reklamę!

 

 

Partnerzy

 

>

 

Sklep Rowerowy ADASZKO

Adam Kowalów